Kontakt: Hubert Jarzębowski 📞 +48 500 044 198 📧 Wyślij email

Gerlach z przewodnikiem

Razem z nami możesz w 2024 roku wejść na Gerlach – najwyższy szczyt Tatr. Od 2017 roku najwyższy szczyt Tatr zdobyło z nami przeszło 350 osób.

Cena: 1800 zł za jedną osobę lub 2100 zł za grupę dwuosobową i trzyosobową. Trzy osoby możliwe tylko w dobrych letnich warunkach.

Startujemy ok. 5.00 z Zakopanego. Jedziecie na Słowację samochodem razem z przewodnikiem. Jeśli chcecie sami dojechać i spotkać się w Tatrzańskiej Polance lub w schronisku Śląski Dom – nie ma problemu.

Nasze wycieczki prowadzi znakomita przewodniczka tatrzańska – Zosia Bachleda.

Sprzęt górski: uprząż, kask, linę zapewnia przewodnik w cenie wycieczki.

Wycieczka zajmuje 8 godzin, z tego podejście zwykle 4 godziny. Podchodzimy drogą normalną przez Wielicką Próbę, schodzimy Batyżowieckim Żlebem.

Jeden przewodnik może zabrać na Gerlach maksymalnie trzy osoby drogą normalną przez Wielicką Próbę. Cena wycieczki rozkłada się na wszystkich uczestników.

Chodzimy tylko jeśli warunki pozwalają. Przewodnik podejmuje decyzję, czy wejście może się odbyć na 1-2 dni przed wycieczką biorąc pod uwagę aktualne warunki i prognozę pogody. Jeśli musimy odwołać wycieczkę – przykładowo z powodu burzy – możecie przełożyć ją na inny dogodny termin.

Dojazd

Z Zakopanego do Tatrzańskiej Polanki jedziemy autem. Do schroniska Śląski Dom jedziemy na rowerach elektrycznych. Wypożyczenie roweru kosztuje 200 zł za dzień. Podjazd zajmuje 40 minut w górę (dystans: 4,2 km, przewyższenie: 650 m).

Uwaga! Jest możliwość uniknięcia podjazdu rowerem. Trzeba zarezerwować nocleg w schronisku Śląski Dom (37 euro w części turystycznej) i skorzystać z transportu dla gości hotelowych.

Ubezpieczenie

Niezbędne jest również wykupienie ubezpieczenia górskiego pokrywającego akcję ratowniczą przy użyciu śmigłowca. Przewodnik chętnie doradzi w tym zakresie. Koszt ubezpieczenia to 20 zł.

Co zabrać?

Sprzęt górski: uprząż, kask, linę zapewnia przewodnik w cenie wycieczki.

Lista do pakowania się:

Plecak na jednodniową akcję górską ok. 30-40 l.
Dobre buty nadające się do chodzenia w trudnym skalistym terenie
Jedzenie i picie na jeden dzień (w ciepły dzień dużo wody, w chłodniejszy – termos z herbatą)
Spodnie trekkingowe
Kilka warstw ubrania: windstopper, kurtka z membraną
Czapka i rękawiczki
Okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem
Czołówka
Aparat fotograficzny
Ubezpieczenie górskie
Po zejściu ze szczytu nie zapomnijcie napić się kofoli, to obowiązek na Słowacji 🙂

Płatność

Płacimy na miejscu. W przypadku niepomyślnej prognozy czy burz nie ma problemu, żeby przesunąć wycieczkę na inny termin lub odwołać. Chodzimy tylko jak jest bezpiecznie, a pieniądze nigdy nie przepadają.
1800 zł za jedną osobę lub 2100 zł za grupę dwu i trzyosobową.
Do ceny należy doliczyć 200 zł na wypożyczenie roweru elektrycznego oraz 20 zł na ubezpieczenie.

Kontakt z przewodniczką

W sprawie wycieczki na Gerlach można skontaktować się bezpośrednio z naszą przewodniczką Zosią Bachledą i z nią ustalić wszystkie szczegóły. Numer do Zosi to 604 124 144. Jeśli nie odbiera – to znaczy że jest w górach. Jeśli Zosia nie będzie mogła pójść tego dnia – poleci innego znakomitego przewodnika. Podczas rozmowy proszę powiedzieć, że dzwonicie „od Huberta” :).

Chcę podarować wycieczkę na Gerlach

Voucher podarunkowy w formie graficznej możesz ściągnąć tutaj

Upewnij się, że obdarowany chce iść na Gerlach i jest w stanie to zrobić: ma dobrą kondycję oraz siłę, żeby chodzić 8-9 godzin w trudnym górskim terenie.

Wiemy, że nie ma nic piękniejszego niż móc powiedzieć: “Byłem na najwyższej górze w Tatrach”, ale odradzamy próbę zdobycia Gerlacha jako swojej pierwszej góry lub zorganizowanie takiej wycieczki dla kogoś, kto nie chodzi po górach. Nawet jeśli jest szefem firmy – w górach lepiej, żeby zaczął od czegoś mniejszego lub łatwiejszego 🙂

Aby dowiedzieć się więcej, proszę wypełnij poniższy formularz:

  Tak Gerlach zdobywała pod okiem Zosi moja teściowa – Gosia. Fakt, że wasz organizator powierzył przewodniczce tak wyjątkową i cenną osobą jest gwarancją jakości i profesjonalizmu! Bądź jak Gosia – wejdź na Gerlach.

  Nie tylko Gerlach – Wielka Korona Tatr

  Gerlach wznosi się na 2655 m i jest najwyższym szczytem Tatr, Słowacji i całych Karpat. Wchodzi zatem w skład Korony Europy, Wielkiej Korony Tatr i każdej innej korony związanej z Tatrami i Słowacją jaką sobie można wymarzyć! Może to początek pięknej kolekcji?

  W Tatrach jest wiele innych pięknych szczytów poza szlakiem, na które możesz wejść zamiast na Gerlach (lub kiedy Król Tatr był już odwiedzony). Zapytaj o możliwość zorganizowania wycieczki na Staroleśną, Łomnicę, Ganek lub Lodowy!

  Poczytaj o Wielkiej Koronie Tatr TUTAJ.

  Ciekawostka: wiesz, że Gerlach przez chwilę nazywał się Szczytem Stalina? Był w Europie drugi szczyt Stalina. To Musała (2925 m) – najwyższy szczyt Bułgarii. Może po zdobyciu najwyższego szczytu Tatr pojedziesz z nami po Koronę Bałkanów?


  z Biurem Podróży High Away.