Kontakt: Hubert Jarzębowski 📞 +48 500 044 198 📧 Wyślij email
Wejście na Gerlach

Wejście na Gerlach z doświadczonym przewodnikiem tatrzańskim

Nie wiesz, na jaki szczyt wybrać się w 2024 roku? My organizujemy wyjścia na Gerlach z przewodnikiem – może się przyłączysz?  Od 2017 roku najwyższy szczyt Tatr zdobyło z nami przeszło 350 osób. Teraz pora na Ciebie.

Cena: 1800 zł za jedną osobę lub 2100 zł za grupę dwuosobową i 2400 zł za trzyosobową (trzy osoby możliwe tylko w dobrych letnich warunkach).

Wejście na Gerlach z przewodnikiem – dojazd

Start ok. 5:00 z Zakopanego. Jedziecie na Słowację samochodem razem z przewodnikiem. Jeśli chcecie sami dojechać i spotkać się w Tatrzańskiej Polance lub w schronisku Śląski Dom – nie ma problemu.

Czas trwania i wyposażenie na wejście na Gerlach z przewodnikiem

Wycieczka zajmuje 8 godzin, z czego podejście zwykle trwa 4 godziny. Podchodzimy standardową drogą przez Wielicką Próbę, schodzimy zaś Batyżowieckim Żlebem.

Jeden przewodnik tatrzański może zabrać na Gerlach maksymalnie trzy osoby. Cena wycieczki rozkłada się na wszystkich uczestników.

Sprzęt górski: uprząż, kask, linę zapewnia przewodnik w cenie wycieczki.

Wejście na Gerlach z przewodnikiem a warunki pogodowe

Chodzimy tylko wtedy, gdy warunki na to pozwalają. Przewodnik tatrzański podejmuje decyzję, czy zdobycie Gerlachu może się odbyć na 1-2 dni przed wycieczką, biorąc pod uwagę aktualne warunki i prognozę pogody. Jeśli musimy odwołać wycieczkę – przykładowo z powodu burzy – możecie przełożyć ją na inny, dogodny termin.

Dojazd

Z Zakopanego do Tatrzańskiej Polanki jedziemy autem. Do schroniska Śląski Dom wybieramy się na rowerach elektrycznych. Wypożyczenie roweru kosztuje 200 zł za dzień. Podjazd zajmuje 40 minut w górę (dystans: 4,2 km, przewyższenie: 650 m).

Uwaga! Jest możliwość uniknięcia jazdy rowerem – wówczas trzeba zarezerwować nocleg w schronisku Śląski Dom (koszt: 37 euro w części turystycznej) i skorzystać z transportu dla gości hotelowych.

Ubezpieczenie

By wyruszyć wraz z przewodnikiem tatrzańskim na Gerlach, niezbędne jest również wykupienie ubezpieczenia górskiego, pokrywającego akcję ratowniczą przy użyciu śmigłowca. Przewodnik chętnie odpowie na pytania w tym zakresie. Koszt ubezpieczenia to 20 zł.

Płatność

Płacimy na miejscu. W przypadku niepomyślnej prognozy czy burz nie ma problemu, żeby przesunąć wycieczkę na inny termin lub odwołać. Chodzimy tylko jak jest bezpiecznie, a pieniądze nigdy nie przepadają.

Do ceny należy doliczyć 200 zł na wypożyczenie roweru elektrycznego oraz 20 zł na ubezpieczenie.

Zgłoszenie na wycieczkę

Aby dowiedzieć się więcej, proszę wypełnij poniższy formularz:

  Zosia Bachleda
  Nasze wycieczki prowadzi znakomita przewodniczka tatrzańska – Zosia Bachleda.

  Tak Gerlach zdobywała pod okiem Zosi moja teściowa – Gosia. Fakt, że Wasz organizator powierzył przewodniczce tak wyjątkową i cenną osobę, jest gwarancją jakości oraz profesjonalizmu! Bądź jak Gosia – wejdź na Gerlach.

  Nie tylko Gerlach – Wielka Korona Tatr

  Gerlach wznosi się na wysokości 2655 m i jest najwyższym szczytem Tatr, Słowacji oraz całych Karpat. Wchodzi zatem w skład Korony Europy, Wielkiej Korony Tatr i każdej innej korony związanej z Tatrami, a także Słowacją, jaką sobie można wymarzyć! Może to początek pięknej kolekcji zdobytych szczytów?

  W Tatrach jest wiele innych niezwykłych szczytów poza szlakiem, na które możesz wejść zamiast na Gerlach (lub kiedy Król Tatr był już przez Ciebie odwiedzony). Zapytaj o możliwość zorganizowania wycieczki na Staroleśną, Łomnicę, Ganek lub Lodowy!

  Poczytaj o Wielkiej Koronie Tatr TUTAJ.

  Gerlach

  Ciekawostka: wiesz, że Gerlach przez chwilę nazywał się Szczytem Stalina? Był też w Europie drugi szczyt Stalina: to Musała (2925 m) – najwyższy szczyt Bułgarii. Może po zdobyciu najwyższego szczytu Tatr pojedziesz z nami po Koronę Bałkanów?

  Co zabrać?

  Sprzęt górski: uprząż, kask, linę zapewnia przewodnik w cenie wycieczki.

  Lista do pakowania się:

  Plecak na jednodniową akcję górską ok. 30-40 l.
  Dobre buty nadające się do chodzenia w trudnym skalistym terenie
  Jedzenie i picie na jeden dzień (w ciepły dzień dużo wody, w chłodniejszy – termos z herbatą)
  Spodnie trekkingowe
  Kilka warstw ubrania: windstopper, kurtka z membraną
  Czapka i rękawiczki
  Okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem
  Czołówka
  Aparat fotograficzny
  Ubezpieczenie górskie
  Po zejściu ze szczytu nie zapomnijcie napić się kofoli, to obowiązek na Słowacji 🙂


  z Biurem Podróży High Away.