Zamki Słowacji śladami Krwawej Hrabiny Weekend (2 dni)

Kalendarz i cennik naszych wyjazdów weekendowych w sezonie 2018 opublikujemy wkrótce!

Program wycieczki

Sobota

8.00 Wyjazd z Zakopanego. Jedziemy do Trenczyna. Zwiedzamy średniowieczny zamek Mateusza Czaka, “Pana Wagu i Tatr”, zobaczymy rzymski napis ze 179 roku – najważniejszą pamiątkę pobytu Rzymian na północ od Dunaju oraz trenczyńską starówkę. Następnie jedziemy zobaczyć monumentalne ruiny zamku Beckov, usytuowane na wysokiej skale.

Popołudniu przejeżdżamy do Czachtic, siedziby Elżbiety Bathory, która przeszła do historii jako “Krwawa Hrabina”. Na zachód słońca wychodzimy na ruiny zamku w Czachticach. Dokładnie tego, w którym hrabina ponoć kąpała się we krwi młodych dziewcząt. Poznamy legendę i prawdę historyczną o tej jednej z najciekawszych postaci w historii Europy Środkowej. Nocleg w Czachticach. Na miejscu możliwość degustacji wybornych czerwonych win – Bathory oraz Bátoryčkina krv oraz lokalnych słodyczy – Opłatków Krwawej Hrabiny. Staramy się zasnąć i nie mieć koszmarów.

Niedziela

Wyjeżdżamy z Czachtic i jedziemy do pałacu w Bojnicach, przez wielu słusznie uważanego za najpiękniejszy obok Neuschwanstein pałac w Europie. Po południu zobaczymy inną słowacką osobliwość – malowaną wieś Cziczmany, w której ściany niemal każdego domu zdobią białe, geometryczne wzory. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie. Powrót do domu widokową drogą przez Strażowskie Wierchy. Powrót do Zakopanego około godziny 18.

Kategorie: , Tagi: , ,