Tatrzańskie doliny (1 dzień)

Jednodniowe wycieczki z przewodnikiem po dolinach polskich Tatr.

Najlepszy pomysł dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych. Przewodnik na wycieczkach po dolinkach dba o bezpieczeństwo grupy, pilnuje, żeby wszystko szło szybko i sprawnie a przede wszystkim uczy widzieć. Opowiada o historii miejsca, fantastycznych postaciach, które wędrowały po szlakach przed nami, opowiada o lokalnym kolorycie, pokazuje góry i je nazywa, znajduje kwiaty, opowiada o życiu lasu. Jednym słowem: uczy twórczego spacerowania, metody którą po powrocie śmiało można zastosować we własnym mieście, regionie. A przynajmniej nasi przewodnicy tak robią :).

 • Wycieczki dla grup szkolnych, zorganizowanych i przewodników indywidualnych.
 • Dobieramy przewodnika indywidualnie do potrzeb każdej grupy. Współpracujemy wyłącznie z naprawdę dobrymi fachowcami.
 • Możliwość zorganizowania wycieczki tematycznej: historycznej, przyrodniczej.
 • Doradzimy najciekawszy program i wędrówki po mniej znanych a pięknych szlakach.
 • Chętnie podejmiemy się oprowadzania grup podróżników z niepełnosprawnością.
 • Nie boimy się „trudnej młodzieży” 🙂
 • Razem możemy stworzyć program kilkudniowego pobytu, a także zorganizować pakiety z noclegami i wyżywieniem.

Opis

Szczególnie polecamy

 • Rusinowa Polana i Wiktorówki. Jedna z naszych ulubionych wycieczek dolinnych w Tatrach. Spacer na Rusinową Polanę ze słynną panoramą Tatr, wizyta w bacówce oraz w Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Wycieczka dla wszystkich i o każdej porze roku. Sprawnym grupom polecamy strome podejście na szczyt Gęsiej Szyi (1489 m).
 • Dolinki reglowe i Sarnia Skała. Piękna pół-dniowa wycieczka u stóp Giewontu z widokami na Zakopane. Na wiosnę raj dla przyrodników. Wchodzimy Doliną Strążyską, jemy drugie śniadanie na Sarniej Skale (1377 m), schodzimy Doliną Białego i dochodzimy do skoczni narciarskiej na Wielkiej Krokwi. Wycieczka dla każdego i przez cały rok. Warto połączyć ze zwiedzaniem Zakopanego i wizytą w kapliczce na Jaszczurówce.
 • Ścieżką nad Reglami na Przysłop Miętusi. Wizyta w okolicach nieco na uboczu od najpopularniejszych szlaków wycieczek na jedną z najładniejszych tatrzańskich polan. Możliwość odetchnięcia od gwaru Doliny Kościeliskiej, obserwacji życia pasterzy na hali i podziwiania pięknych kwiatów, których tutaj rośnie szczególnie dużo. Wycieczka dla każdego. Porada: szczególnie polecamy połączenie tej wycieczki z wizytą w Chałupie Sabały, najstarszym domu w Zakopanem, w którym kiedyś mieszkał legendarny muzyk i gawędziarz!
 • Doliną Olczyską na Wielki Kopieniec i Nosal. Piękna trasa wędrówki z daleka od tłumów, nawet w środku sezonu turystycznego. Zdecydowanie jedna z naszych ulubionych tras wycieczek w okolicach Zakopanego! Dla każdego. Warto połączyć ze zwiedzaniem kapliczki na Jaszczurówce i wizytą Wielkiej Krokwie.
 • Dolina Kościeliska. Spacer na Halę Ornak. Możliwość rozszerzenia wycieczki o Jaskinię Mroźną, wizytę w Wąwozie Kraków z przejściem przez Smoczą Jamę, wycieczkę nad Smreczyński Staw. Wycieczka dla wszystkich. Mniejszym, sprawnym i niebojącym się pobrudzić grupom polecamy emocjonujące przejście przez Jaskinię Mylną. Wycieczkę warto połączyć z wizytą w Sanktuarium na Krzeptówkach oraz zwiedzaniem Chałupy Sabały.
 • Dolina Chochołowska. Wyprawa na Polanę Chochołowską do schroniska. Najlepiej połączyć tę wycieczkę z wejściem na Grzesia (1653 m) lub ze zwiedzaniem Chochołowa, najładniejszej wsi na Podhalu z doskonale zachowaną drewnianą zabudową.
 • Kalatówki i Hala Kondratowa – Piękny spacer w najbliższych okolicach Zakopanego. Szczególnie ładny wiosną, kiedy kwitną polany. Po drodze wizyta w Pustelni Brata Alberta.

Większe wycieczki (do 35 osób)

 • Hala Gąsienicowa. Przejście z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki, wizyta w schronisku Murowaniec, wycieczka nad Czarny Staw Gąsienicowy. Polecamy grupom starszym szkolnym z wyjątkiem szkół podstawowych. Mniejszym, sprawnym grupom polecamy przejście przez przełęcz Karb do Zielonego Stawu Gąsienicowego. 450 zł za grupę
 • Dolina Pięciu Stawów. Najbardziej wysokogórska dolina polodowcowa w Polsce. Po drodze Siklawa, najwyższy wodospad w Polsce. Sprawnym grupom polecamy przeprawę przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka. Jeśli już wybieramy się nad Moko, to właśnie tędy! 450 zł za grupę

Porada High Away

Zdecydowanie odradzamy wycieczki do Morskiego Oka! Wycieczka odbywa się w całości po asfaltowej szosie, przy samym jeziorze panuje potworny tłum. Jezioro jest bardzo piękne i może pochwalić się bogatą, fascynującą historią. Zazwyczaj jednak trudno to piękno dostrzec przez mrowie ludzi… Chętnie doradzimy gdzie pójść z grupą, żeby nacieszyć się pięknem Tatr bardziej i lepiej.

Dodatkowe informacje

Cena

400 zł – Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, Gęsia Szyja, Rusinowa Polana, Wiktorówki, Hala Kondratowa, Sarnia Skała, Wielki Kopieniec, Nosal
450 zł – Hala Gąsienicowa i Czarny Staw, Dolina Pięciu Stawów
Podana cena jest to cena minimalna. Może ulec zwiększeniu w szczególnych przypadkach, takich jak ogromne obłożenie przewodników w sezonie turystycznym, dostępność przewodników i ich indywidualne cenniki, bardzo niestandardowy program.

Cena obejmuje

Opiekę licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego
Przygotowanie trasy

Co zabrać?

Każdy uczestnik wycieczki powinien zabrać:
Wygodne buty, nadające się do chodzenia po górach
Ciepłe ubrania (nawet w lecie!)
Coś na deszcz – kurtkę, pelerynę (nawet przy idealnie słonecznej pogodzie!)
Napoje i prowiant na drogę (i najlepiej, żeby to nie były czipsy i cola)
Niezbędne lekarstwa