Tatry Poza Szlakiem (1 dzień)

Klasyczne przewodnictwo górskie po zakątkach niedostępnych dla turystów. Wycieczki z licencjonowanymi przewodnikami, bardzo dobrymi wspinaczami, skupionych nad opieką i zapewnieniu bezpieczeństwa klientom. Propozycje skierowane do turystów indywidualnych. Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań. Oprócz samego przewodnictwa możemy zapewnić transport, noclegi i opracować pełen pakiet działania, tak byście mogli się skoncentrować na cieszeniu się z przebywania w pięknych, wysokich górach poza szlakami.

  • Wycieczki w malutkich grupach (1-3 osoby).
  • Esencja Tatr.
  • Opieka najlepszych przewodników tatrzańskich II klasy oraz wysokogórskich przewodników IVBV specjalizujących się we wspinaczce. Prawdziwych „łojantów”.
  • Bezpieczeństwo, ale w przyjaznej atmosferze. Nie współpracujemy z ponurakami.

Opis

Gerlach

Król Tatr. Najwyższy szczyt Słowacji i całych Karpat. Wielka góra o bogatej historii. W dawnych czasach Szczyt Franciszka Józefa i Szczyt Stalina. Trasę zaczynamy w Dolnie Wielickiej, schodzimy do Doliny Batyżowieckiej. Oprócz najbardziej klasycznej drogi przez Wielicką Próbę polecamy inne, jeszcze ciekawsze sposoby zdobycia szczytu: tzw. Ferratą Tatarki („Gipsyho ferrata”) na Przełęcz Tetmajera, a najsprawniejszym turystom wysokogórskim wiodącą granią Drogę Martina. Przewodnik bierze ze sobą dwie osoby.

Baranie Rogi

Wspaniałą tura po dla sprawnych turystów, którzy chcą rozpocząć przygodę z wielkimi górami. Przechodzimy z Zielonego Stawu Kieżmarskiego przez Dolinę Dziką oraz Baranią Przełęcz, a schodzimy do Pięciu Stawów Spiskich. Wycieczka o średnich trudnościach technicznych, ale wyczerpująca kondycyjnie. Przewodnik bierze ze sobą do trzech osób.

Kieżmarski Szczyt

Jeden z łatwiejszych technicznie wielkich szczytów Tatr. Pierwszy zdobyty przez człowieka. David Frolich był tu już w 1615 roku! Piękna historyczna wyprawa dla turystów chcących cieszyć się pięknem Tatr z daleka od turystycznych szlaków, ale bez wielkich trudności technicznych. Podczas wycieczki wchodzimy również na sąsiedni Mały Kieżmarski Szczyt z największą ścianą w całych Tatrach. Przewodnik bierze ze sobą do trzech osób.

Lodowy Szczyt

Opiewany przez Jana Kasprowicza tatrzański olbrzym, który od północnej strony wydaje się największą górą w całych Tatrach. W XIX wieku wejście na Lodowy, a szczególnie przeprawa przez słynnego Lodowego Konia, fragment grani pokonywany okrakiem, stanowił sprawdzian umiejętności dla taternickiej elity. Również dzisiaj jest to poważne przedsięwzięcie i solidna górska wyrypa. Przewodnik bierze ze sobą do dwóch osób.

Wysoka

Wszyscy tatrzańscy zapaleńcy znają starą prawdę, że jedynym minusem panoramy z Wysokiej jest to… że nie widać z niej Wysokiej. Mało która góra w Europie może poszczycić się tak śmiałymi kształtami jak wyższa sąsiadka Rysów. Dostępne dwie drogi wejścia: z Doliny Złomisk oraz z Wagi. Możemy je również ze sobą połączyć. Przewodnik bierze ze sobą do dwóch osób.

Łomnica

Królowa Tatr. Przez całe stulecia uważana za najwyższy szczyt całego pasma. To tutaj narodziło się wysokogórskie przewodnictwo tatrzańskie. Możemy wejść na szczyt drogą normalną, a dla najsprawniejszych istnieje opcja wejścia bardzo trudną i eksponowaną Drogą Jordana, jednym z największych tatrzańskich klasyków. Przewodnik bierze ze sobą dwie osoby.

Mięguszowieckie Szczyty

Wielki Mięgusz to chyba najbardziej honorny wierzchołek polskich Tatr. Zaczynamy trasę na Hińczowej Przełęczy a schodzimy w stronę Przełęczy pod Chłopkiem. Sprawni turyści mogą jeszcze przy okazji wejść na Cubrynę oraz najtrudniejszy w grani Mieguszowiecki Szczyt Pośredni. Przewodnik bierze ze sobą dwie osoby.

Zapraszamy do odwiedzenia z nami wszystkich tatrzańskich olbrzymów. Również tych najtrudniejszych jak Durny Szczyt, Staroleśna, Żłobisty oraz Pośrednia Grań.

Porada High Away

Przed wycieczką koniecznie wykupcie górskie ubezpieczenie, gdyż ratownictwo na Słowacji jest płatne! Doradzimy i pomożemy w tej kwestii.

Dodatkowe informacje

Termin

Na zamówienie

Cena

Ustalana indywidualnie

Cena obejmuje

Kwestie transportu, noclegów i wszystkie inne ustalimy indywidualnie