Szlaki Tatr Słowackich (1 dzień)

Uwielbiamy jeździć z grupami na Słowację. Nasi południowi sąsiedzi mają 4/5 Tatr w tym całą ich słoneczną stronę. Słowaków jest prawie osiem razy mniej od Polaków na dodatek większa część ich kraju leży w górach. Dzięki temu ruch turystyczny jest tutaj mniejszy, mamy dla siebie więcej przestrzeni, więcej spokoju, a góry są tu równie piękne jak u nas. Na wycieczkach z High Away nie tylko przejdziecie szlak, ale również dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o Słowacji, kraju bardzo ciekawym, a bardzo słabo w Polsce znanym.

 • Wycieczki dla grup szkolnych, zorganizowanych i samodzielnych podróżników.
 • Dobieramy przewodnika indywidualnie do potrzeb każdej grupy. Współpracujemy wyłącznie z naprawdę dobrymi fachowcami.
 • Możliwość zorganizowania wycieczki tematycznej: historycznej, przyrodniczej.
 • Doradzimy najciekawszy program i wędrówki po mniej znanych a pięknych szlakach.
 • Chętnie podejmiemy się oprowadzania grup podróżników z niepełnosprawnością.
 • Nie boimy się „trudnej młodzieży” 🙂
 • Razem możemy stworzyć program kilkudniowego pobytu, a także zorganizować pakiety z noclegami i wyżywieniem.

Opis

Szczególnie polecamy

 • Dolina Kieżmarska i Zielony Staw. Najpiękniejszy spacer dolinny do schroniska w całych Tatrach. Moment, w którym wychodzimy z lasu i nagle odsłania nam się w jednym momencie panorama na olbrzymie góry: Jagnięcy, Kołowy, Baranie Rogi i największą w Tatrach ścianę Małego Kieżmarskiego to jeden z najcudowniejszych górskich momentów na całym świecie. Wycieczka dla każdego.
 • Safari z kozicami. Wiemy, gdzie w Tatrach mieszka kierdel kozic, które nie boją się ludzi. Chętnie podchodzą do turystów, pozują do fotografii. Oczywiście nie napiszemy w internecie, gdzie to jest, ale chętnie zabierzemy na prawdziwe safari małą grupę, która chce poznać z bliska życie kamzików :). Wycieczka dla małej grupy, do 20 osób. Na trasie dość solidne i strome podejście, ale bez większych trudności. Oczywiście nie mamy telefonu do kozic i nie możemy zagwarantować sukcesu, ale mamy mniej więcej 90% skuteczności. W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy na tej wycieczce z około 30 grupami i kozice spotykaliśmy 28 razy. Najmniej cztery, najwięcej ponad czterdzieści w tym młode!
 • Tatry Bielskie i Przełęcz pod Kopą. Najpiękniejsze przyrodniczo zakątki Tatr. Szlak przez Przełęcz pod Kopą i jedyny znakowany szlak w Tatrach Bielskich na Szeroką Przełęcz Bielską zachwyci każdą grupę. Hubert przechodził z grupami przez Przełęcz pod Kopą około czterdziestu razy i za każdym razem podoba mu się równie bardzo jak uczestnikom wycieczki. Dla starszej młodzieży i mniejszych grup. Tę wycieczkę najlepiej poprowadzi Antek Zięba, nasz przyrodniczy specjalista.
 • Szczyrbskie Jezioro i Popradzki Staw z wizytą na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą. Zobaczymy dwa najbardziej znane wysokogórskie jeziora na Słowacji. Przejdziemy szlakiem przez jeden z najładniejszych leśnych zakątków Tatr specjalnym edukacyjnym szlakiem. Symboliczny Cmentarz pod Osterwą to miejsce w którym zgromadzono tablice wszystkich tych, którzy zginęli w Tatrach. Taterników, turystów, narciarzy, przewodników, ratowników, a nawet himalaistów. Naszym zdaniem to najciekawsze historycznie miejsce w Tatrach i pretekst do niezliczonej ilości opowieści o Ludziach Gór. Specjalistą od tej wycieczki jest Hubert Jarzębowski, który napisał o Cmentarzu książkę pod tytułem „Duchy Miejsca”.
 • Wodospady Zimnej Wody. Wielka atrakcja turystyczna już od dwustu lat. Wycieczka dla każdego, szczególnie polecana w brzydkiej pogodzie, a nawet podczas ulewy. Wtedy wodospady są naprawdę potężne!
 • Magistrala Tatrzańska. Słynny szlak łączący środkowe części dolin po południowej części Tatr. Możemy przejść kawałek (z grupą szkolną najbardziej polecamy trasę z użyciem kolejki gondolowej nad Łomnicki Staw), a z małą i sprawną grupą całość w ramach dwudniowej wycieczki od Zielonego Stawu aż po Popradzki Staw.
 • Wysokogórskie Schroniska. Solidne wyrypy, przepięknymi wysokogórskimi perciami do najwyżej położonych schronisk w Tatrach: Chaty Teryego (2015 m) w Dolinie Małej Zimnej Wody lub Zbójnickiego Schroniska (1960 m) w Dolinie Staroleśnej. Szczególną atrakcją jest możliwość zobaczenia wysokogórskich tragarzy, tzw. nosiczy przy pracy. Wycieczkę najlepiej prowadzi Paweł Grocholski, który sam pracował jako nosicz.
 • Przeszliśmy wszystkie znakowane szlaki w Tatrach więc chętnie oprowadzimy również po innych, niestandardowych i dzikich zakątkach Tatr: Dolinie Jałowieckiej, Koprowej, Cichej, Żarskiej, Jamnickiej, Raczkowej, Juraniowej…

Porada High Away

Przed wycieczką koniecznie wykupcie górskie ubezpieczenie, gdyż ratownictwo na Słowacji jest płatne! Autobus musi być wyposażony w urządzenie GoBox. W obu tych kwestiach poradzimy i pomożemy.

Dodatkowe informacje

Termin

Na zamówienie

Cena

450 – 600 zł w zależności od trasy, liczebności grupy, obłożenia i dostępności naszych przewodników

Cena obejmuje

Przewodnictwo górskie. Opiekę zapewnią licencjonowani przewodnicy tatrzańscy III i II klasy lub międzynarodowi przewodnicy górscy UIMLA.
Przygotowanie trasy
Wsparcie i pomoc biura w czasie trwania wycieczki

Cena NIE obejmuje

Ubezpieczenia górskiego na Słowacji
Transportu, wyżywienia
Możemy zorganizować pełen pakiet: wycieczkę z transportem. Napiszcie a ustalimy program i cenę indywidualnie, stosownie do Waszych potrzeb.

Co zabrać?

Każdy uczestnik wycieczki powinien zabrać:

Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości
Wygodne buty, nadające się do chodzenia po górach
Ciepłe ubrania
Coś na deszcz – kurtkę, pelerynę
Napoje i prowiant na drogę
Niezbędne lekarstwa
Każdy uczestnik powinien być ubezpieczony od akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca