Szczyty Tatr (1 dzień)

Mniejszym 8-20 osobowym grupom oraz turystom indywidualnym proponujemy wycieczkę na tatrzańskie wierzchołki. Krywań, Rysy, Giewont, Czerwone Wierchy, Kozi Wierch, Bystra i Jagnięcy Szczyt czekają! Zapraszamy do kontaktu, razem opracujemy najlepszy program z uwzględnieniem aktualnych warunków pogodowych oraz chęci i możliwości grupy.

  • Wycieczki dla małych grup zorganizowanych i samodzielnych podróżników.
  • Dobieramy przewodnika indywidualnie do potrzeb każdej grupy. Współpracujemy wyłącznie z naprawdę dobrymi fachowcami.
  • Możliwość zorganizowania wycieczki tematycznej: historycznej, przyrodniczej.
  • Doradzimy najciekawszy program i wędrówki po mniej znanych a pięknych szlakach.
  • Razem możemy stworzyć program kilkudniowego pobytu, a także zorganizować pakiety z noclegami i wyżywieniem.

Opis

Tatry Polskie

Giewont. Symbol Zakopanego i wszystkim dobrze znany Śpiący Rycerz. Ze względu na ogromną popularność tego szlaku na Giewont wychodzimy tylko bardzo wcześnie rano, wraz ze wschodem Słońca. W samotności jest to jednak przepiękna, dostarczająca wyjątkowych wrażeń góra, o czym łatwo zapomnieć stojąc na wierzchołku w tłoku.

Czerwone Wierchy. Grań Czerwonych Wierchów to nasza ulubiona wycieczka górska w rejonie Zakopanego. Doskonała wyprawa dla sprawnej grupy. Przy dobrej widoczności widoki na Tatry, Zakopane i okoliczne pasma zapierają dech w piesiach. Możemy przejść wszystkie cztery wierzchołki, albo podejść na Małołączniak z Doliny Małej Łąki tzw. „drogą hawiarską”: najmniej znanym i najpiękniejszym szlakiem w okolicy.

Kasprowy Wierch i grań nad Doliną Bystrej. Wyjątkowo ładny i nietrudny szlak graniowy. Podchodzimy przez Halę Gąsienicową i schodzimy do schroniska na Hali Kondratowej. Jeśli ułatwimy sobie zadanie podjeżdżając na Kasprowy kolejką linową wycieczka nadaje się niemal dla każdego.

Kozi Wierch z Doliny Pięciu Stawów. Najłatwiejszy szlak dojściowy do Orlej Perci. Widokowo pierwsza liga. Brak łańcuchów, w kilku miejscach używamy rąk. Dostępny dla każdej średnio zaawansowanej grupy do 16 osób, najlepiej 6-10.

Tatry Słowackie

Jagnięcy Szczyt. Pierwszy od wschodu szczyt w głównej grani Tatr. Jeden z najciekawszych i najładniejszych widokowo szlaków w Tatrach. Widok z wierzchołka na zdjęciu powyżej. Jeden trudniejszy fragment z łańcuchami. Polecamy średnio zaawansowanym grupom do 16 osób, najlepiej 6-10. Widok z wierzchołka na zdjęciu powyżej.

Rysy od Słowacji. Najwyższy szczyt Polski od słowackiej, dużo łatwiejszej strony. Po drodze zawitamy nad Popradzkim Stawem i w schronisku pod Wagą. Wytężająca fizycznie tura dla średnio zaawansowanych grup do 20 osób.

Koprowy Wierch. Sąsiad Rysów wznoszący się dumnie nad największymi w słowackich Tatrach Hińczowymi Stawami. Świetna alternatywa dla Rysów. Szczerze polecamy, szczególnie w środku sezonu, kiedy na najwyższy szczyt Polski napiera prawdziwy tłum. My lubimy ten szlak jeszcze bardziej!

Krywań. Narodowa góra i symbol Słowacji! Ogromny, piękny i jedyny w swoim rodzaju. Z historycznego punktu widzenia najciekawszy obok Łomnicy szczyt w Tatrach. Szlak na Krywań to bardzo ciężka, wytężająca, choć nietrudna techniczne, całodniowa wyrypa. Ale naprawdę warto podjąć wysiłek! Dla grup do 16 osób, sprawnych kondycyjnie i w dobrej formie. W historii Krywania specjalizuje się Hubert Jarzębowski, który napisał o tej górze szereg artykułów dla czasopism górskich.

Porada High Away

Przed wycieczką koniecznie wykupcie górskie ubezpieczenie, gdyż ratownictwo na Słowacji jest płatne! Doradzimy i pomożemy w tej kwestii.

Dodatkowe informacje

Termin

Na zamówienie

Cena

550 – 800 zł w zależności od trasy, liczebności grupy, obłożenia i dostępności naszych przewodników

Cena obejmuje

Przewodnictwo górskie. Opiekę zapewnią licencjonowani przewodnicy tatrzańscy III i II klasy lub międzynarodowi przewodnicy górscy UIMLA.
Przygotowanie trasy
Wsparcie i pomoc biura w czasie trwania wycieczki

Cena NIE obejmuje

Ubezpieczenia górskiego na Słowacji
Transportu, wyżywienia
Możemy zorganizować pełen pakiet: wycieczkę z transportem. Napiszcie a ustalimy program i cenę indywidualnie, stosownie do Waszych potrzeb.

Co zabrać?

Wygodne buty, nadające się do chodzenia po górach
Ciepłe ubrania
Coś na deszcz – kurtkę, pelerynę
Napoje i prowiant na drogę
Niezbędne lekarstwa
Każdy uczestnik powinien być ubezpieczony od akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca