Słowacja – Stara Lubownia i Nestville Park (1 dzień)

Termin: Na zamówienie

Czas trwania: 8-10 godzin

Ilość osób: 1-7 lub grupy zorganizowane

Cena:

2 os. 259 zł / 63 EUR za osobę

3-4 os. 209 zł / 53 EUR za osobę

5-8 os. 179 zł / 43 EUR za osobę

Więcej osób / grupy zorganizowane: prosimy o kontakt. Grupom zorganizowanym z własnym transportem możemy zapewnić usługę przewodnicką.

 

Jednodniowa wycieczka na Słowacje w magiczny region północnego Spisza.

Zwiedzamy dawną siedzibę starostwa spiskiego  na zamku w Starej Lubowni, zwiedzamy skansen dawnego rzemiosła i degustujemy najlepszą słowacką whisky w Nestville Park. Po drodze poznajemy legendę i o bracie Cyprianie, latającym mnichu z Czerwonego Klasztoru, podziwiamy zamek w Niedzicy, Jezioro Czorsztyńskie, rzekę Dunajec oraz najpiękniejszy widok na Pieniny i Trzy Korony. Wycieczkę możemy rozszerzyć o zwiedzenie naszego ulubionego drewnianego kościółka pod Tatrami, czyli kościoła św. Elżbiety w Trybszu. Dla miłośników fotografii możliwość zwiedzania Muzeum Józefa Maksymiliana Petzvala w Spiskiej Białej.

 • Wycieczka szyta na miarę. Program jest ramowy i możemy go dowolnie zmieniać i modyfikować według potrzeb.
 • Możemy zacząć i zakończyć wycieczkę w wybranym miejscu na Podhalu lub Spiszu, a nawet w Krakowie.
 • Zapraszamy do kontaktu, razem stworzymy program idealny.
 • Jako zdjęcie główne w galerii możecie podziwiać fotografię Bartka Jureckiego. Zapraszamy na stronę: www.facebook.com/bartlomiejjurecki

Program

 • Start: Zakopane, odbiór z miejsca zakwaterowania
 • Przejazd przez Podhale i polską część Spisza na Słowację. Możliwość zaglądnięcia do kościółka św. Elżbiety w Trybszu z XVI wieku z najstarszą malowaną panoramą Tatr.
 • Czerwony Klasztor – legenda o Bracie Cyprianie, latającym mnichu i wspaniałe widoki na Dunajec i Trzy Korony. Opcjonalne zwiedzanie klasztoru.
 • Zamek w Starej Lubowni – dawna siedziba Starostów Spiskich, miejsce ukrycia polskich klejnotów koronacyjnych.
 • Hniezdne – Nestville Park – piękny skansen dawnego rzemiosła na Spiszu usytuowany przy destylarni najlepszej słowackiej whisky, Nestville. Dla dorosłych degustacja whisky i możliwość zakupów dla dzieci wizyta w pijalni czekolady.
 • Przerwa na obiad – autentyczna spiska kuchnia regionalna. Szczególnie polecamy narodową potrawę Słowacji, czyli bryndzové halušky.
 • Przejazd przez Podoliniec ze słynnym kolegium pijarów oraz Spiską Białą. Możliwość zwiedzenia Muzeum Józefa Petzvala, jednego z pionierów sztuki fotografii z bardzo cenną i naprawdę imponującą ekspozycją dokumentującą rozwój fotografii i kinematografii lub przerwa na zakupy: kofola, studencka czekolada, banany w czekoladzie, cukierki z rumem i kokosem, tatrzańska herbata i inne smakołyki, które tak chętnie przywozimy ze Słowacji.
 • Koniec w Zakopanem

Opis

Komu najbardziej spodoba się ta wycieczka

Wycieczka szczególnie spodoba się miłośnikom historii, kultury regionalnej, pięknej przyrody, szlaków poza zasięgiem masowej turystyki. Nastawiamy się na jak najlepsze i najciekawsze zaprezentowanie lokalnego kolorytu, żebyście sami zobaczyli, dlaczego tak bardzo uwielbiamy Spisz i Słowację. Wycieczka doskonała zarówno dla dorosłych, seniorów jak i rodzin z dziećmi. Szczególnie polecamy miłośnikom fotografii, na wycieczce mamy możliwość zwiedzenia Muzeum Józefa Petzvala, jednego z pionierów sztuki fotografii z bardzo cenną i naprawdę imponującą ekspozycją dokumentującą rozwój fotografii i kinematografii.

Możliwość rozszerzenia programu

 • Kapliczka na Jaszczurówce, klejnoty stylu zakopiańskiego Stanisława Witkiewicza
 • Kościół św. Elżbiety w Trybszu
 • Wulkaniczny krater i jezioro w Wyżnich Drużbakach

Następnego dnia polecamy zwiedzić z nami drugą, niemniej ciekawą część słowackiego Spisza: Kieżmark, średniowieczne miasto Lewoczę, siedzibę biskupów spiskich w Spiskiej Kapitule oraz majestatyczny Spiski Zamek.

Dodatkowe informacje

Termin

Na zamówienie

Czas Trwania

8-10 godzin

Cena

2 os. 259 zł / 63 EUR za osobę
3-4 os. 209 zł / 53 EUR za osobę
5-8 os. 179 zł / 43 EUR za osobę
Więcej osób / grupy zorganizowane: prosimy o kontakt
Dla grup zorganizowanych posiadających własny transport chętnie zapewnimy usługę przewodnicką na tej trasie. Prosimy o kontakt.

Cena obejmuje

Transport
Opieka fachowego przewodnika High Away
Ubezpieczenie NNW
Wstęp na zamek w Starej Lubowni

Cena NIE obejmuje

Wstęp do Nestville Park i degustacja whisky lub rozszerzona degustacja whisky (do 7 euro)
Wstęp do Muzeum Petzvala (1,5 euro)
Wyżywienie, zakupy, suweniry