Pierwszy Śnieg w Bieszczadach – Obóz Skiturowy Grudzień 2018

900 

Termin: 13 – 16 grudnia 2018 r.

Kod programu: BIE-01

Ilość dni: 3 i jedna trzecia dnia

Transport: Dojazd własny, na miejscu mikrobus

Cena: 900 zł

Pierwszy śnieg jak pierwsza miłość – zawsze jest wyjątkowy! Wojtek Szatkowski i Wojtek Gosztyła zapraszają do Woli Michowej na obóz narciarski w Bieszczadach w poszukiwaniu pierwszego oddechu zimy.

 • Trzy wycieczki narciarskie na skiturach  w Bieszczadach Zachodnich
 • Wspaniałe zjazdy w puchu
 • Dzika przyroda i wycieczki w nieznane i poznanie mało znanego zakątka Bieszczadów
 • Kameralna grupa, świetne zakwaterowanie i doskonałe jedzenie w cenie
 • Bieszczadzki wieczór, filmy o narciarstwie i mnóstwo ciekawych opowieści o nartach i historii naszych przewodników

PROGRAM DZIEŃ PO DNIU

DZIEŃ 0 – 13 grudnia

Pprzyjazd – uczestnicy docierają do Woli Michowej we własnym zakresie, powitanie uczestników obozu, opowieść o skituringu w Bieszczadach (Wojciech Szatkowski/Narciarstwo Wolności)

DZIEŃ 1 – 14 grudnia – piątek

(5-godzinna wycieczka narciarska) – start godzina 9 – wyjście z Woli Michowej i wejście na nartach bez znaków na piękny, porośnięty bukowym lasem szczyt Krąglicy (943 m), słynny z ciężkich walk z sotniami UPA, zjazd do Woli Michowej i kontynuacja wycieczki na fokach, za szlakiem czarnym do nieistniejącej wsi Zubensko, do „Chaty na końcu świata”, powrót do Woli Michowej

DZIEŃ 2– 15 grudnia, sobota

Start godzina 9 (6 godzinna wycieczka narciarska), przejazd busem z Woli Michowej do Mikowa i wejście na nartach na Przełęcz Żebrak i dalej za znakami szlaku czerwonego na szczyt Chryszczatej (997 m) i zjazd do Mikowa. Powrót do Woli Michowej busem. O 19.00 Wieczór Bieszczadzki z tradycyjnymi potrawami bieszczadzkimi, muzyką „Kija Chata” Wola Michowa.

DZIEŃ 3  – 16 grudnia, niedziela

(5 godzinna wycieczka narciarska) Przejazd busem na Przełęcz Prislup, wejście na szczyt Matragony (990 m), dwa różne zjazdy ścianami Matragony, na wscód i ścianą zachodnią, ostatni zjazd do Maniowa i powrót do Woli Michowej. Godzina 15 – zakończenie obozu i wyjazd do domu.

W cenie

 • Trzy noclegi w Ośrodku Turystyki Górskiej „Kija Chata” w Woli Michowej (www.kijachata.pl) u gościnnego Wojciecha Gosztyły „Kija”
 • Wyżywieniem w formie półpensji: obfite śniadanie i obiadokolacja (w sobotę wieczór bieszczadzki zamiast obiadokolacji)
 • Parking
 • Opieka dwóch znakomitych przewodników w czasie wycieczki
 • Ubezpieczenie
 • Wykłady i prezentacje mutimedialne, pokazy filmów o narciarstwie

Opis

Dla kogo jest ta wycieczka?

Obóz dedykujemy dla osób z doświadczeniem skiturowym, umiejących jeździć między drzewami, z dobrą kondycją. Jeśli chcesz pojeździć w puchu w pięknych, ciekawych historycznie okolicach pod okiem najlepszych przewodników to jest to wycieczka dla Ciebie!

Co zabrać?

Narty skiturowe, foki, kijki, ciepłe ubranie, plecak, czołówkę, apteczkę

Przewodnicy

Wojciech Gosztyła – przewodnik beskidzki, mieszka w Biezczadach i jest ich doskonałym znawcą, a „Kija Chata” to zawsze miejsce, gdzie wraca się z chęcią, e-mail: latarnia@latarnia.pl

Wojciech Szatkowski – przewodnik tatrzański i historyk, autor przewodników skiturowych i książek o narciarstwie. W 2018 roku zrealizował projekt „Narciarstwo Wolności”, e-mail: Wszatkowski@muzeumtatrzanskie.pl