Najtrudniejsze szlaki w Tatrach (1 dzień)

Przejście najtrudniejszymi tatrzańskimi szlakami w towarzystwie przewodnika jest zawsze świetnym pomysłem. Trudne wycieczki skierowane są do małych grup z pewnym doświadczeniem górskim. W zależności od szlaku na jednego przewodnika może przypadać 4-10 osób. Większym grupom zapewnimy dwóch przewodników. Możemy wypożyczyć kask i sprzęt do via ferraty (uprząż, absorber), dzięki którym istnieje możliwość wpinania się w łańcuchy w ten sam sposób jak na żelaznych drogach Alp i Dolomitów.

  • Wycieczki dla małych grup zorganizowanych i samodzielnych podróżników.
  • Dobieramy przewodnika indywidualnie do potrzeb każdej grupy. Współpracujemy wyłącznie z naprawdę dobrymi fachowcami.
  • Możliwość wypożyczenia zestawu sprzętu do via ferraty (uprząż, lonża i kask) w cenie 30 zł
  • Doradzimy najciekawszy program i wędrówki po mniej znanych a pięknych szlakach.
  • Razem możemy stworzyć program kilkudniowego pobytu, a także zorganizować pakiety z noclegami i wyżywieniem.

Opis

Tatry Polskie

Orla Perć. Najtrudniejszy i najbardziej wysokogórski szlak Tatr. Niemal ciągła wspinaczka po łańcuchach, kilka drabin, stała ekspozycja na obie strony. Tylko dla wprawnych turystów! W ciągu jednego dnia możemy przejść spory fragment szlaku. Proponujemy również przejście Orlej Perci w ramach dwudniowej wyprawy z noclegiem. Zapewniamy kask i sprzęt do via ferraty lub przejście „na krótkiej linie”. Tylko przy dobrych warunkach pogodowych. Maksymalnie 4 osoby w grupie na jednego przewodnika. Szczerze polecamy ten szlak w tygodniu, gdyż w weekendy ruch turystyczny jest tutaj dość spory, a nie wszyscy turyści stosują się do zasad bezpieczeństwa…

Rysy. Najwyższy szczyt naszego kraju. Wejście od strony polskiej to poważne przedsięwzięcie wymagające dobrej kondycji i obycia ze skałą. Zapewniamy kask (popularność szczytu niestety skutkuje dużą ilością zrzucanych przez turystów kamieni). Maksymalnie 8 osób na jednego przewodnika. Proponujemy wejście i zejście tą samą drogą (najlepiej startując w naszym ulubionym schronisku w Roztoce) lub najciekawszą opcję: trawers szczytu z Polski na Słowację. Na Rysy chodzimy tylko w dobrych warunkach pogodowych, najchętniej w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. W weekendy, kiedy ruch jest największy szczerze polecamy inne góry.

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem. Krótsza, trudniejsza, bardziej emocjonująca i dużo mniej popularna alternatywa dla Rysów. Bardzo polecamy sprawnym turystom wysokogórskim. Maksymalnie 4 osoby na przewodnika, zapewniamy kaski. Wycieczkę polecamy połączyć z pozaszlakowym wejściem na Mięguszowiecki Szczyt Czarny.

Zapraszamy również na inne trudne szlaki w Tatrach: na Świnicę, Kościelec, Granaty, Zawrat, Kozią Przełęcz, Szpiglasową Przełęcz, na Kozi Wierch Żlebem Kulczyńskiego.

Tatry Słowackie

Czerwona Ławka. Klasyczne przejście ze Schroniska Teryego w Dolinie Małej Zimnej Wody do Zbójnickiego Schroniska w Dolinie Staroleśnej przez Czerwoną Ławkę, jedną z trudniejszych przełęczy dostępnych dla turystów w Tatrach. Szlak trudny i wytężający, ale dający ogromną satysfakcję i zapewniający niezapomniane wrażenia. Dla sprawnej i obytej z górami grupy do 8 osób na jednego przewodnika. Najbardziej polecamy dwudniową turę z noclegiem w schronisku.

Grań Rohaczy. Orla Perć Tatr Zachodnich! Na dodatek, w odróżnieniu do polskiego odpowiednika, szlak biegnie cały czas ostrzem grani z ekspozycją na obie strony. Już 110 lat temu zachwycił generała Mariusza Zaruskiego, twórcę i naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Polecamy! 8 osób na przewodnika.

Tatrzański Klasyk. Najbardziej wytężająca tura w Tatrach, prawdziwy sprawdzian turystycznych umiejętności! Wyprawa ciężka zarówno kondycyjnie jak i technicznie. Zaczynamy w Dolinie Jaworowej, przechodzimy na południową stronę Tatr przez Lodową Przełęcz, przeprawiamy się przez Czerwoną Ławkę, wracamy na północną stronę przez Rohatkę i schodzimy niekończącą się Doliną Białej Wody. Kochamy ten szlak. Tylko dla sprawnej i pewnej siebie grupy do 7 osób.

Chętnie pójdziemy również na inne trudne szlaki Tatr Słowackich: Bystry Przechód, Trzy Kopy, Małą Wysoką.

Porada High Away

Przed wycieczką koniecznie wykupcie górskie ubezpieczenie, gdyż ratownictwo na Słowacji jest płatne! Doradzimy i pomożemy w tej kwestii.

Dodatkowe informacje

Termin

Na zamówienie

Cena

600 – 1100 zł w zależności od trasy, liczebności grupy, obłożenia i dostępności naszych przewodników

Cena obejmuje

Przewodnictwo górskie. Opiekę zapewnią licencjonowani przewodnicy tatrzańscy III i II klasy lub międzynarodowi przewodnicy górscy UIMLA.
Przygotowanie trasy
Wsparcie i pomoc biura w czasie trwania wycieczki

Cena NIE obejmuje

Ubezpieczenia górskiego na Słowacji
Transportu, wyżywienia
Możemy zorganizować pełen pakiet: wycieczkę z transportem. Napiszcie a ustalimy program i cenę indywidualnie, stosownie do Waszych potrzeb.
Wypożyczenie zestawu sprzętu do via ferraty: uprzęży, lonży oraz kasku w cenie 30 zł / os.

Co zabrać?

Dobre trekkingowe buty
Ciepłe ubrania
Coś na deszcz – kurtkę, pelerynę
Napoje i prowiant na drogę
Niezbędne lekarstwa
Każdy uczestnik powinien być ubezpieczony od akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca