Mała Fatra Weekend (2 dni)

Kalendarz i cennik naszych wyjazdów weekendowych w sezonie 2018 opublikujemy wkrótce!

Program wycieczki

Sobota

8.00 Wyjazd z Zakopanego. Przejeżdżamy do Małej Fatry, do wioski Štefanová. Po drodze zobaczymy monumentalny pomnik Janosika w Terchovej, rodzinnej wiosce najsłynniejszego karpackiego zbójnika. Przejdziemy przez wąwóz Diery i zdobędziemy najpiękniejszą górę i symbol Małej Fatry – Wielki Rozutec (słow. Veľký Rozsutec, 1610 m). Na wieczór zejdziemy do prowadzonego przez ratowników pensjonatu.

Wycieczka górska zajmie 7-8 godzin. Przejdziemy 12,5 kilometra z różnicą wzniesień 1055 metrów. W wąwozie Diery droga po drabinkach wśród malowniczych wodospadów. Poza tym brak trudności technicznych.

Niedziela

Rano startujemy na wycieczkę od wejścia na najwyższy szczyt całego pasma – Wielki Krywań (słow. Veľký Kriváň, 1709 m). Następnie przejdziemy granią przez pozostałe wierzchołki Krywańskiej Małej Fatry: Chleb (1646 m) i Hromové (1636 m). Zejdziemy przez rozległe polany do busika. Na zakończenie wycieczki odwiedzimy urokliwy Symboliczny Cmentarz upamiętniający wszystkich, którzy zginęli w Małej Fatrze. Powrót do Zakopanego w godzinach wieczornych.

Wycieczka górska zajmie około 8 godzin. Przejdziemy 14 kilometrów z różnicą wzniesień około 1200 metrów. Trudności technicznych brak, wyjątkowo piękne widoki z grani na wszystkie okoliczne pasma oraz Tatry.