Czarny Ogród – Gruzja, Armenia i Górski Karabach (15 dni) Lipiec

Termin: 3-18 lipca 2019 roku

Kod programu: GAK-01

Ilość dni: 15 dni

Sakartwelo czyli Gruzja. Hajastan czyli Armenia. Arcach czyli Górski Karabach. Trzy przepiękne, romantyczne krainy na Zakaukaziu.

Jak Gruzin kocha to porywa kobietę na koniu, jak pije to budzi się na szczycie Kazbeku, jak zażartuje – wszyscy się śmieją, jak wzniesie toast – wszyscy płaczą, a jak wyprawi ucztę – nikt o własnych siłach nie podniesie się znad stołu. W Armenii wszystko jest najbardziej starożytne na świecie. Górski Karabach – tytułowy Czarny Ogród to trapiony nierozwiązywalnym konfliktem kraj, który nie istnieje i jednocześnie jedna z kolebek cywilizacji.

Na lipiec 2019 roku przygotowaliśmy dla Was program wyprawowy po wszystkich trzech krainach. Trekking, elementy trampingu i zwiedzanie. Podczas dwóch tygodni poznamy bezkresne połoniny Tuszetii w Kaukazie i wulkaniczny, księżycowy krajobraz gór Aragac i Azhdahak w Armenii. Będziemy wędrować fragmentami szlaku Janapar w Górskim Karabachu. Odwiedzimy stare monastyry i nowoczesne stolice, zobaczymy prehistoryczne petroglify i wykąpiemy się w ulubionych ciepłych źródłach królów Persji.

Informacje o programie, ceny i zapisy już wkrótce!