Działamy!

To nasz pierwszy wpis na blogu High Away, a więc wypada, żebym zaczął pięknie i oficjalnie.

Mili Państwo! Szanowni Ludzie Gór!

Mam ogromny zaszczyt i przyjemność zaanonsować Wam, że po wielu miesiącach przygotowań zaczynamy działać jako biuro podróży!

Lub też nieco zwięźlej: Działamy! 🙂

Biuro podróży High Away powstało w Zakopanem w 2017 roku, więc jest zupełnie nowym miejscem na mapie górskich biur podróży i agencji turystycznych w Polsce. Nic jednak nie stało się nagle! High Away to naturalna kontynuacja działalności Firmy Przewodnickiej Huberta Jarzębowskiego, w ramach której założyciel poprowadził kilkaset wycieczek w Tatry, na Słowację oraz po górach wschodniej Europy i Afryki, prowadząc wycieczki dla tak renomowanych firm jak angielskie KE Adventure czy nasze exploruj.pl. Firma Przewodnicka z kolei była naturalnym rozwinięciem wielu lat chodzenia po górach i intensywnego podróżowania.

Pomysłem na firmę było zjednoczenie usługi najlepszych młodych przewodników i pilotów z Zakopanego – takich jak Przemek Murzyn, Krzysiek Korn, Antek Zięba, Paweł Grocholski i Kuba Gąsior – specjalistów i pasjonatów historii oraz przyrody. Tak byśmy mogli zaproponować Wam swoje autorskie programy po najciekawszych trasach górskich i objazdowych. By pokazać wszystko, co w Tatrach i naszym regionie najlepsze w ramach wycieczek jednodniowych i weekendowych.

Przez ostatnie kilka lat podróżowaliśmy również po dzikich szlakach Karpat Ukraińskich i Rumuńskich, po górach Bałkanów, Rosji i naszym ukochanym paśmie Ruwenzori w Ugandzie. Poznawaliśmy najlepszych miejscowych organizatorów i przewodników i razem stworzyliśmy szereg absolutnie wyjątkowych programów wycieczek górskich w najciekawszych i najmniej znanych zakątkach Europy i świata, żeby móc was na nie zabrać w ramach naszej pracy i największej pasji – przewodnictwa górskiego.

I tak właśnie wyglądają założenia High Away. Mam wielką nadzieję, że przez następne lata poznamy się z Wami lepiej, zaprzyjaźnimy i odbędziemy razem wiele ciekawych wycieczek i wypraw. Mam również nadzieję, że dzięki nam zaprzyjaźnicie się bardziej z górami i odbędziecie wiele ciekawych wycieczek i wypraw :).

Z tak zwanym „górskim” (czyli po prostu serdecznym) pozdrowieniem,

Hubert Jarzębowski

Przewodnik, założyciel High Away