Kalendarz Wypraw 2019

WIOSNA

27.04 – 4.05 Gorgany i Czarnohora – Na Wysokiej Połoninie (8 dni) – dziękujemy za wyprawę!

Gorgany i Czarnohora – dwa wspaniałe pasma w ukraińskich Karpatach Wschodnich czekają na każdego, kto chce się poczuć jak przedwojenny pionier turystyki. Na majówkę czekają na nas krokusy i bystry nurt Czarnego Czeremoszu.

27.04 – 4.05 Bałkański trekking w Kosowie (8 dni) – dziękujemy za wyprawę!

Zapraszamy na wycieczkę w najmniej znane zakątki Europy – w Góry Przeklęte do Kosowa, żeby samemu się przekonać, że nie tylko to, co znane jest piękne.

30.05 – 8.06 Macedonia Północna – Góry, Kultura, Kuchnia (10 dni) – dziękujemy za wyprawę!

Chcesz być jednym z pierwszych Polaków w górach zupełnie nowego kraju na mapie Europy – Macedonii Północnej? Nie zwlekaj. Kraj jest malutki, ale górami mógłby obdzielić kilka innych i wciąż by ich zostało.

15.06 – 22.06 Gorgany i Czarnohora – Na Wysokiej Połoninie (8 dni)  – dziękujemy za wyprawę!

O urokach Gorganów i Czarnohory nie trzeba nikogo przekonywać!

LATO

23.06 – 30.06 Rumunia – Hop Cup Maramuresz (8 dni) (Nowość!) – dziękujemy za wyprawę!

Górskie wędrówki po szlakach i bezdrożach rumuńskich Karpat Wschodnich, malowane monastyry i wesoły cmentarz. Mała grupka, małym busem.

3.07 – 18.07 Czarny Ogród – kultura i trekking w Gruzji, Armenii i Górskim Karabachu (15 dni) – W trakcie, bawimy się wspaniale 🙂

Najpierw chodzimy po rozległych połoninach Wysokiego Kaukazu w najbardziej izolowanym regionu Gruzji – Tuszetii. Potem cieszymy się bezkresem armeńskich wulkanów Aragac i Azhdahak. Na końcu poznajemy życie w Górskim Karabachu, kraju, który oficjalnie nie istnieje. Kto szuka połączenia wyprawy górskiej ze zwiedzaniem i poznawaniem ducha miejsca – znalazł idealną wycieczkę dla siebie.

25.07 – 4.08 Góry Przeklęte (trekking w Albanii, Czarnogórze i Kosowie) (11 dni) – WYPRZEDANA

Nasz ulubiony trekking w Europie, w naszych ulubionych górach na świecie. Klasyk i bestseller :).

6.08-20.08 Góry Niebiańskie – Sześć Przełęczy Tien-Szan (trekking w Kirgistanie) (15 dni) (Nowość!) – WYPRZEDANA

Jako przeciwwaga dla Gór Przeklętych jedziemy również w Góry Niebiańskie – Tien-Szan w Kirgistanie. Porządna wyprawa przez sześć przełęczy, w dużej części z dala od najpopularniejszych szlaków turystycznych. Śpimy pod namiotami.

6.08 – 17.08 Bułgaria. Na Marmurowej Grani  – Riła, Piryn, Stara Planina (12 dni) – Potwierdzona i mamy miejsca

Trzy najpiękniejsze wysokie pasma górskie w Bułgarii na jednej wycieczce. To w Bułgarii są góry? – zapytacie. A to w Bułgarii jest morze? – odpowiemy. Komu w Tatrach przeszkadzają tłumy turystów, będzie zachwycony Bułgarią.

22.08 – 1.09 Góry Przeklęte (trekking w Albanii, Czarnogórze i Kosowie) (11 dni) – WYPRZEDANA

Nasz ulubiony trekking w Europie, w naszych ulubionych górach na świecie. Klasyk i bestseller :).

WRZESIEŃ i JESIEŃ

7.09 – 20.09 Korona Bałkanów (14 dni) – potwierdzona, lepiej się pospieszyć

Trzecia edycja naszego jedynego w swoim rodzaju autorskiego programu, podczas którego zdobędziesz najwyższe szczyty Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Albanii, Macedonii Północnej, Grecji oraz Bułgarii i przeżyjesz, żeby o tym opowiedzieć :). Żadne biuro podróży na świecie poza nami jeszcze nie zrealizowało takiego programu.

21.09 – 28.09 Rumunia – Hop Cup Maramuresz (8 dni) (Nowość!) – potwierdzona

Górskie wędrówki po szlakach i bezdrożach rumuńskich Karpat Wschodnich, malowane monastyry i wesoły cmentarz. Mała grupka, małym busem.

22.09 – 29.09 Bałkański trekking w Kosowie (8 dni) – potwierdzona

Zapraszamy na wycieczkę w najmniej znane zakątki Europy – w Góry Przeklęte do Kosowa, żeby samemu się przekonać, że nie tylko to, co znane jest piękne.

25.09 – 9.10 Etiopia – Góry Simien i Święto Meskel z exploruj.pl (15 dni)

Solidny łyk historii i kultury jednego z pierwszych chrześcijańskich krajów na świecie połączone z dość spektakularnym spacerem po płaskowyżach Gór Simien i wejściem na najwyższy szczyt Etiopii – Ras Dashan.

29.09 – 6.10 Gorgany i Czarnohora – Na Wysokiej Połoninie (8 dni) – są miejsca

Jesienna wyprawa w dzikie pasma górskie na rubieżach dawnej Rzeczpospolitej w malutkiej grupce.

GRUDZIEŃ

6.12-20.12 2019 r. Ruwenzori – Śniegi na Równiku – wyprawa do Ugandy (15 dni) – jeszcze niepotwierdzona, duże zainteresowanie

Nasza trzecia wyprawa w Góry Księżycowe najwspanialsze góry Afryki. Przejdziemy przez las deszczowy, nieprzebyte bagna, będziemy kluczyć między prehistoryczną roślinnością, a na samym końcu po lodowcu wejdziemy na najwyższy szczyt pasma – Margheritę (5109 m). Myśleliście o wyprawie na Kilimandżaro? Sprawdźcie Ruwenzori, a zmienicie plany :).

27.12 2019 – 3.01.2020 Górski Sylwester w Kosowie (8 dni)

Trzeci sylwestrowy wyjazd do Kosowa w Góry Przeklęte na via ferraty, rakiety śnieżne, śmiganie po górach i radość z wyśmienitej kuchni.

ZAPOWIEDZI NOWOŚCI NA ROK 2020

Z pewnością będą nowe programy wypraw do Czarnogóry, Słowenii oraz Bośni i Hercegowiny. A poza tym…

Zimowe wyprawy górskie na Bałkany

Jeżeli czytasz to w marcu lub kwietniu 2019 roku to właśnie jesteśmy na Bałkanach, gdzie próbujemy dokonać pierwszego snowboardowego zjazdu ze szczytów Korony Bałkanów. I nie tylko. Przygotowujemy programy zimowych wyryp rakietowych oraz narciarsko-snowboardowych na Bałkanach. Czarnogóra, Kosowo, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna, Olimp, Bułgaria. Postaramy się stworzyć kilka programów dla chętnych na zimowe przygody, gdyż góry to przecież nie tylko lato!

Sierpień 2020 Chibiny: Białe Noce na Północy Rosji (10 dni) – GRUPA POTWIERDZONA

Zbieramy grupę na wyprawę na północ Rosji – do Murmańska i położonych na Półwyspie Kolskim dzikich i mało znanych gór. Ustalamy razem termin i jedziemy na prawdziwie pionierską wyprawę, w góry, w których naprawdę niewielu było dotychczas. Polecamy  szczególnie przyrodnikom (ptaki!), geologom (apatyty i multum innych rzadkich minerałów) i fotografom (słońce prawie nie zachodzi). Grupa jest już potwierdzona, mamy wolne miejsca.

Wyświetlanie 1–16 z 24 wyników