High Away na Kolosach

W sobotę 10 marca punktualnie o 16.05 Kasia i Hubert, założyciele naszego biura, zaliczyli debiut na 20. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy” w Gdyni. Możliwość opowiedzenia o afrykańskich górach Ruwenzori w tak szacownym gronie była wielkim honorem!

Ruwenzori – Zdjęcie boga Kitasamby

Naszą opowieść zatytułowaliśmy „Zdjęcie boga Kitasamby”. Pół godziny opowiadaliśmy o Ugandzie, najwspanialszym paśmie górskim w Afryce, czyli Górach Księżycowych i zdobywaniu najwyższych szczytów pasma – Mount Stanley (szczyt Margherita, 5109 m), Mount Baker (szczyt Edward, 4844 m) i Mount Luigi di Savoia (szczyt Weismann, 4620 m). Opowiedzieliśmy trochę o burzliwej historii Ugandy i nie mniej burzliwej współczesności regionu Ruwenzururu oraz o naszych przyjaciołach z Gór Księżycowych: Uzim, Richardzie, Nicku, Chamie, Bakoko, pozostałych przewodnikach i tragarzach. Dziękujemy za to, że przybyliście tak licznie! 🙂

W tym roku znowu jedziemy do Ugandy na miesiąc. Podczas poprzedniej wyprawy przygotowaliśmy program zwiedzania Ugandy i trekkingu po Ruwenzori z wejściem na najwyższy szczyt pasma – Margheritę dla turystów. Już dopinamy wszystko na ostatni guzik i w grudniu będziecie mogli do nas dołączyć. Razem wejdziemy na czwarty najwyższy szczyt Afryki!