(c) Bartłomiej Jurecki www.facebook.com/bartlomiejjurecki

Genius Loci

Genius loci to duch, który w mitologii rzymskiej trzymał pieczę nad danym miejscem i władał nim. Swoje duchy opiekuńcze miały źródła, gaje, rozstaje dróg oraz przede wszystkim dzikie góry.

(c) Bartłomiej Jurecki www.facebook.com/bartlomiejjureckiGatunek genius loci żyje do dziś i ma się dobrze. Nie zawsze łatwo go spotkać. Czasem trzeba go wytropić. Możemy go znaleźć w kolorycie lokalnym, cudownym krajobrazie, smakach i zapach, ciekawej opowieści, bogatej historii.

Przede wszystkim jednak żyje w nas i naszych pięknych wspomnieniach z podróży.

Wszystkie wycieczki i wyprawy z High Away mają na celu nie tylko wejście na szczyt góry, przejście szlaku czy zwiedzanie ciekawych miejsc, ale właśnie: poszukiwanie ducha miejsca.

Obecności Genius loci trzeba doświadczyć samemu. Jest tym wszystkim, co sprawia, że chcemy wracać w Tatry, na Słowację, w Karpaty, na Bałkany, do Rosji lub Afryki znowu i znowu.

Nasi przewodnicy dbają o Wasze bezpieczeństwo, sprawną realizację programu, komfort i spełnienie wszystkich życzeń, ale również pomagają w dostrzeżeniu ducha miejsca, jego magii. Wszystkiego tego, co sprawiło, że sami pokochaliśmy góry i podróże.

Hubert Jarzębowski

Fotografia: (c) Bartłomiej Jurecki, www.facebook.com/bartlomiejjurecki